Lienka POMOCI
Lienka POMOCI
Odborná konferencia na tému “SENIORI - príležitosť alebo hrozba pre Slovensko”

Nadácia SOCIA v spolupráci s Kanceláriou Svetovej zdravotníckej organizácie na Slovensku a Magistrátom hlavného mesta SR Bratislava pripravili už druhý ročník odbornej konferencie. Hlavným cieľom konferencie bolo predstaviť možné prístupy k zvyšovaniu kvality života seniorov v mestskom prostredí a prezentovať seniorov ako príležitosť pre rozvoj komunít. Chceme zmeniť pohľad na seniorov – nie je to hrozba, ale príležitosť. Na konferenciu boli pozvaní zástupcovia verejnej správy, MVO, kluby dôchodcov a a iné svojpomocné a aktívne seniorské skupiny, široká verejnosť, poskytovatelia sociálnych a zdravotných služieb, akademická obec. čítať viac...

DEŇ SENIOROV - trhovisko nápadov a zručností.

Počas popoludnia 20. októbra 2010 mohli návštevníci získať dobré rady a informácie v dvadsiatich stánkoch: informácie o spôsoboch ošetrovateľskej starostlivosti v domácnosti, cenné rady od  lekárov a fyzioterapeutky, prehliadku od skúseného zverolekára a skrášlenie svojich domácich miláčikov, tipy na  dovolenku, informácie o možnostiach ďalšieho vzdelávania či pracovných príležitostí, ochutnať koláče podľa receptov starých mám, ukážky tradičných remesiel, workshop tanečného súboru Orchidea, informácie o využití bylín v podpornej liečbe, základy Nordic walking-u a ešte mnoho iného.
Na záver sa uskutočnilo zlosovanie o ceny od partnerov dňa seniorov. Fotky nájdete v tu.
čítať viac...

Ďakujeme všetkým. Špeciálne poďakovanie patrí skupine VIDIEK, Zuzane Smatanovej, Zdenke Prednej, Laskymu, Ďuďovi a Yxovi, Šarkanovi, Ventilu RG, Vetroplachu, Jabĺčku a moderátorovi Binďovi.

Lienka pomoci ďakuje všetkým, ktorí sa prišli zabavil a podporiť ju. Priamo na koncerte prispeli 942 € na podporu jej zbierky. Ďakujeme.

Na tlačovej konferencie sme spoločne so známymi osobnosťami informovali o výnimočnom projekte širokú verejnosť .
Organizátor zbierky: